Prof. Dr. Sıracettin Bilyap Kimdir?

s bilya2p
logo
GSB_mavi_-1
banner_isbank
tsf logo_2015
Üçüncü Tur
DSC 06422017 senesinin en önemli turnuvalarından biri olan 2017 Türkiye Satranç Şampiyonası’nda bugün oynanan 3. tur maçları ile 3 tur geride kaldı. Birbirinden kuvvetli 12 sporcunun yarıştığı şampiyonada bugün oynanan maçların hepsinden ilginç bir şekilde hep beyaz taşlar ile oynayan sporcular galibiyet ile ayrıldılar.

GM Mert Erdoğdu – FM Ekin Barış Özenir maçında beyaz taşlar ile maç boyu avantajı elinden bırakmayan GM Erdoğdu böylece maçı kazanmayı başardı. FM Orkhan Eminov – FM Yasin Sarı maçında ise siyah taşlar ile oyunortasında avantaj elde eden FM Sarı rakibinin 3 hamle isteğini geri çevirerek galibiyet için zorlamaya başladı. Ancak siyahlar için işler istediği gibi gitmezken rakibinin hatasını iyi değerlendiren FM Eminov günü galibiyet ile kapatmayı başardı. FM Deniz Özen – FM Serkan Soysal mücadelesinde maç eşit bir kale oyunsonuna giderken FM Soysal hatalı bir kale değişimine gitti ve rakibi FM Özen rakibin bu hatasını iyi değerlendirip bir puanı hanesine yazdırdı.

FM Efe Mert Kılıç – IM Ege Köksal mücadelesinde çok güzel bir oyun ortaya koyup maç boyu avantajlı konumda olan FM Kılıç ters renkli fil oyunsonunu teknik bir şekilde kazanmayı başardı. IM Oğulcan Kanmazalp – Ebru Kaplan maçında ise alan avantajını iyi kullanan IM Kanmazalp yavaş yavaş üstünlüğünü arttırarak maçın kazanan tarafı oldu. GM Mustafa Yılmaz – IM Demre Kerigan maçında güzel bir kalite fedası yapıp insiyatifi ele geçiren GM Yılmaz güzel oyunu ile maçını kazandı ve 2,5 puan ile tek başına liderlik koltuğuna oturmayı başardı.

IM Can Arduman ve WGM Kübra Öztürk’ün canlı yorum ve analizleri ile renk kattığı bu büyük şampiyona yarın TSİ 15.00’de oynanacak olan 4. tur maçları ile devam edecek.

 
Turkish Chess Federation © 2016