Prof. Dr. Sıracettin Bilyap Kimdir?

s bilya2p
logo
GSB_mavi_-1
banner_isbank
tsf logo_2015
Şampiyona'da İkinci Gün
DSC 0627
Büyük bir heyecan ile başlayan 2017 Türkiye Satranç Şampiyonası’na bugün oynanan 2. tur maçları ile tüm hızıyla devam edildi. Birbirinden kuvvetli 12 sporcunun yarıştığı bu büyük şampiyonada ilk 2 tur sonucunda tam puanlı hiçbir sporcu kalmazken böylece şampiyonanın kadar çetin mücadelelere sahne olacağının da sinyalleri verilmiş oldu.

FM Ekin Barış Özenir – GM Mustafa Yılmaz maçında açılıştan siyahlar daha avantajlı bir şekilde çıksa da genç sporcunuz FM Özenir rakibinin hatalı hamlelerini iyi değerlendirip avantajı ele geçirmeyi başardı. Sonrasında ise kapanan konumda iki taraf da risk almayıp maçı beraberlik ile sonuçlandırdılar. FM Yasin Sarı – GM Mert Erdoğdu maçında ise oyunsonunda güçlü rakibi karşısında avantajı ele geçiren FM Sarı maçı da kazanmasını bilerek turnuvaya güzel bir başlangıç yapmış oldu. IM Demre Kerigan – FM Efe Mert Kılıç mücadelesinde beyaz taşlar ile baskılı bir oyun ortaya koyan IM Kerigan güzel bir şekilde masadan galibiyet ile ayrılmayı başardı.

WhatsApp Image 2017-11-12 at 18.52.40
IM Ege Köksal – IM Oğulcan Kanmazalp maçı ise günün en sakin geçen maçı oldu ve iki tarafın da sağlam oyunu sonrası maç beraberlik ile sonuçlandı. IM Serkan Soysal – FM Orkhan Eminov maçında ise oyunsonuna iki piyon önde giren IM Soysal sonrasında da güzel bir mat teması ile maçı kazanmayı başardı. Günün en heyecanlı maçı ise kuşkusuz Ebru Kaplan – FM Deniz Özen maçı oldu. Beyaz taşlar ile açılıştan avantajlı bir şekilde çıkan Ebru Kaplan taşları değişerek mücadeleyi fil oyunsonuna taşıdı. Oyunsonunda ise bu sefer galibiyeti zorlayan taraf FM Özen oldu ve genç sporcunuz maçtan galibiyet ile ayrılmayı başardı.

Heyecanlı maçların devam edeceği IM Can Arduman ve WGM Kübra Öztürk'ün analiz ve yorumları ile takip edeceğiniz şampiyonanın 3. turu 13 Kasım 2017 Saat 15:00'da başlayacak.
 
Turkish Chess Federation © 2016